Lis 5

Czasy, w których schody pełniły jedynie funkcję użytkową odeszły bezpowrotnie. Współcześnie to przede wszystkim dekoracyjne elementy naszych wnętrz, tworzące, w połączeniu z bezpieczną konstrukcją, zaskakujące projekty. O ich wyjątkowości świadczą także niebanalne dodatki, które w oczywisty sposób upiększają schody betonowe i dodają szyku naszym wnętrzom. Jednym z popularniejszych rozwiązań staje się zastosowanie technologii oświetleniowej, podkreślającej walory konstrukcji i jej ponadczasowy charakter. W tym tekście zajmiemy się schodami na beton.

Schody betonowe w XXI wieku?

schody na betonDyskretne lampki czynią schody na beton, a także ich drewniane czy aluminiowe odpowiedniki wyjątkowymi. Nie od dziś bowiem wiadomo, że słabo oświetlone wnętrza negatywnie wpływają na nasze samopoczucie, roztaczając nad pomieszczeniem negatywną aurę. Delikatny krąg światła odbijany przez schody pomaga więc ocieplić mieszkanie, poprawiając tym samym nastrój ich użytkowników. Promienie światła odbijające się od stopni powodują, że schody na beton stają się luksusowym dodatkiem, których kształt i kolorystyka wydobywane są za pomocą lampek.

Nowoczesna technologia oświetleniowa przyczynia się także do zwiększenia bezpieczeństwa ich użytkowników, a także łatwości w pokonywaniu kolejnych stopni. W związku z tym zarówno schody na beton, jak i drewniane konstrukcje warto oświetlić, by zwiększyć wartość estetyczną i użytkową wnętrza. Schody betonowe zyskują w ten sposób wiele na uroku. Producenci schodów na beton doskonale o tym wiedzą.

Schody na beton – ciężki wybór?

Innym, a nie mniej ciekawym dodatkiem są balustrady, które harmonizują z wystrojem pomieszczenia, zwiększając komfort użytkowania schodów. Odpowiednio dopasowane modele dają wiele radości domownikom i w znaczny sposób przyczyniają się do uatrakcyjniania pomieszczeń. Wszystkie elementy balustrady mogą być wykonane z jednego rodzaju materiału, choć łączenie różnych tworzyw przynosi lepsze efekty. Poręcze drewniane połączone z metalowymi dodatkami stanowią idealne wypełnienie schodów i nadają się do wielu typów pomieszczeń wyposażonych w schody na beton.

W ostatnim czasie dużą popularność zdobywają balustrady wykonane z linek stalowych, które niestety nie gwarantują bezpieczeństwa użytkowania i o ich montażu powinna zdecydować indywidualna sytuacja użytkownika. Jeśli jednak nasze schody betonowe chcemy wyposażyć w takie linki, zastanówmy się poważnie nad tym. Wybór schodów na beton nie jest łatwy, jest mnóstwo opcji do sprawdzenia, więc bądźmy pewni podjętej decyzji. Schodami na beton przyglądają się też różne czasopisma, więc można tam pozyskać więcej informacji.

Zostaw komentarz

Uwaga: Po dodaniu, komentarz musi zostać zatwierdzony przez Redaktora.