Lip 10

Jeśli wydawałoby się nam, że praca tancerki jest zajęciem bardzo łatwym i że sami chętnie zajęlibyśmy się tańcem, gdyby wystarczyło nam czasu to nic bardziej mylnego. Żeby zajmować się profesjonalnie tańcem trzeba nie tylko mieć to w genach, ale i intensywnie ćwiczyć. Tancerkom poświęcimy ten artykuł.

Tylko takie tancerki mają szansę na zdobywanie coraz lepszych ofert, a przy tym wyjście z cienia. Praca tancerki wymaga samozaparcia i bardzo dużej dyscypliny.

Jak pracuje tancerka?

tancerkiNa scenie tancerka bardzo często przebiega dystans kilku kilometrów, a i to po kilka godzin dziennie. Oczywiście są pewne plusy tego zawodu i tych długich ćwiczeń, nie tylko zarobki dają im satysfakcję, ale i nie muszą się troszczyć o swoją sylwetkę, czy wykonywać dodatkowych ćwiczeń, do jakich są zmuszone dziewczyny wypełniające pracę siedzącą. Jedne z najbardziej intensywnych tańców to taniec flamenco, stepowania, czy też salsa. Wtedy napinają się praktycznie wszystkie mięśnie na ciele tancerki.

Jak wygląda codzienność u tancerki?

Przed każdą premierą ćwiczy nawet poi 8 godzin dziennie. Każdy dodatkowy, zbędny kilogram jest też obciążeniem dla stóp tancerki, ale i partnera, jeśli tańczy w duecie. Tancerki jedzą bardzo mało w ciągu dnia, ponieważ z pełnym po brzegi brzuchem jest im naprawdę bardzo trudno tańczyć. Zwykle najbardziej kalorycznym posiłkiem tancerek są warzywa na parze, bądź muesli z mlekiem. Nie ma mowy o bardzo obfitym jedzeniu tuż przed występem. Przez to będziemy musieli angażować w dużym stopniu żołądek do trawienia tej potrawy. No i niestety, ale stracimy dużo sił. Dobra tancerka to skarb. Dlatego poświęćmy jeszcze chwilę tancerkom.

Co jeszcze dla tancerek?

Bardzo dobre są więc batony dla sportowców, banany, jak i gęsta zupa. Niejednokrotnie zdarza się, że tancerki w czasie występu łapią kontuzje no i niestety, ale w tym momencie nie mogą zejść ze sceny. Oczywiście adrenalina pozwala zapomnieć o bólu, więc bardzo dużo tancerek nie bierze zwolnień na czas kontuzji. Już nie można wspomnieć o tym, że tancerki w życiu prywatnym nie mogą chodzić w szpilkach, bo przecież po co dodatkowo po godzinach pracy obciążać swoje nogi i stopy. Tancerka tancerce nie jest równa …

Zostaw komentarz

Uwaga: Po dodaniu, komentarz musi zostać zatwierdzony przez Redaktora.