Lip 20

Bardzo techniczne jest to pojęcie: segery. Raczej się o nich nie mówi i nie pisze. Bo jeżeli mało ludzi szuka informacji na ich temat, to nikt nie kwapi się, aby wyjaśniać, co to w ogóle jest. Tak naprawdę wąska grupa specjalistów jest zainteresowana segerami. Wynika to z faktu, że nie jest to fast moving consumer good, tylko po prostu seger, będący częścią maszyny.

Zastosowanie segerów

Zastosowanie segerów jest niedocenione. Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, w jak wielu mechanizmach używa się segerów. Inaczej segery nazywa się pierścieniami osadczymi. segerySkutecznie zapobiegają przesunięciom osiowym pewnych części maszyn. Te części maszyn są także bardzo ważnym elementem całości. Chodzi o łożyska, tuleje, różnego rodzaju tarcze, sprzęgła. I wszystko składa się w jedno.

Co to są segery?

Segery to małe, ale jak ważne trybiki w mechanizmach. Seger może zapobiec awarii całej maszyny. Aby uchronić je przed rdzą i korozją (w końcu maszyny pracują w nawet najmniej sprzyjających warunkach), pokrywane, a raczej powlekane warstwą ochronną. Wymiary segerów są podawane w mm. Ułatwia to dobieranie właściwego rozmiaru.

Segery częścią mechanizmów

Segery znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Jest to na przykład przemysł samochodowy, maszynowy. Taki jedne mały seger jest zazwyczaj częścią zespołu lud podzespołu. Dodatkowo producenci zajmujący się segerami, nadają im nazwy. Dzięki temu zamawianie ich jest dużo prostsze. Dobrze zorganizowana hurtownia jest w stanie szybko skompletować wymagane segery dla każdego klienta oraz bez pomyłki wysłać zamówienie szybko i sprawnie. Segery mogą się zużyć. Należy wtedy je wymienić, aby maszyna mogła funkcjonować prawidłowo i bez zakłóceń. Tak naprawdę nazwa seger to spolszczona nazwa firmy Seegera, znajdującej się w Niemczech i zajmującej się właśnie ich produkcją.

Czytaj więcej na stronie mpz.com.pl

Zostaw komentarz

Uwaga: Po dodaniu, komentarz musi zostać zatwierdzony przez Redaktora.